JAK ZAINWESTOWAĆ 1000 ZŁOTYCH (5 CIEKAWYCH SPOSOBÓW)

jak zainwestować 1000 złotych

Jeżeli poszukujesz pomysłu na to jak zainwestować  kwotę 1000 złotych, to trafiłeś w odpowiednie miejsce, to video pokaże Ci 5 Fantastycznych sposobów na zainwestowanie tej sumy.

Z tej strony Tomek z strony Sprytny Pieniądz, witam was bardzo bardzo serdecznie.

 

Kwota 1000 zł jest o tyle ciekawa, że możemy zainwestować ją w inne aktywa, niż miało to miejsce w przypadku 100 zł. Otwierają się więc nowe perspektywy. Ponadto, przy takiej kwocie, możemy pokusić się na wejście w inwestycje o nieco wyższym stopniu ryzyka, ponieważ 1000 złotych nie jest oszczędnościami naszego życia, których utrata mogłaby zachwiać naszymi finansami osobistymi. Poniższe zestawienie pokazuje kilka możliwości zainwestowania, w związku z tym możecie na przykład skorzystać z kilku opcji na raz i albo podzielić kwotę 1000 złotych na kilka inwestycji, albo gdy macie nieco więcej wolnych środków zainwestować 1000 złotych w kilka z poniższych propozycji.

Przejdźmy teraz do samego zestawienia.

jak zainwestować 1000 złotych

Pierwszym sposobem jak zainwestować 1000 złotych jest zakup złotych, lub srebrnych monet lokacyjnych. Uncja złota, czyli 31.1 grama na dzień dzisiejszy kosztuje około 5000 złotych   Za kwotę 1000 zł na możemy zatem nabyć  około 6 gramów złota.

Jeżeli chodzi natomiast o srebro, to tutaj jednouncjowa moneta inwestycyjna kosztuje około 100 złotych w związku z tym moglibyśmy nabyć 10 takich monet o łącznej wadze 311 gramów.

Zarówno srebro jak również złoto jest znakomitą inwestycją długoterminową. Jeżeli spojrzymy na historię to zawsze gdy na świecie zaczyna się jakiś kryzys finansowy, inwestorzy uciekają do bezpiecznych aktywów, takich jak właśnie złoto, czy srebro. Na chwilę obecną cena złota jest stosunkowo niska nie mniej jednak informacje płynące z rynku są niepokojące, a kryzys gospodarczy to tylko kwestia czasu.

Nasza strategia inwestycyjna polegałaby na tym ,aby  kupować tanio i sprzedawać drożej. Nie wiadomo kiedy nadejdzie kolejny kryzys gospodarczy, ale kiedy to nastąpi, a historia pokazuje, że nastąpi na pewno, my będziemy mieli w swoim portfelu inwestycyjnym aktywa, która będą wtedy w cenie.

Dlatego jeżeli macie nadwyżki pieniężne i nie wiecie za bardzo co z nimi zrobić to polecam wam inwestycje w kruszce.

jak zainwestować 1000 złotych

 

Ciekawą formą inwestycji są również fundusze inwestycyjne Exchange-traded fund zwane potocznie ETFami. Przy pomocy inżynierii finansowej i mechanizmów rynkowych kurs jednostki ETF naśladuje zmiany swojego instrumentu bazowego. Mogą nim być indeksy (zarówno giełdowe, jak i np. obligacji), kursy walut, surowców czy metali szlachetnych. ETF-y są funduszami zarządzanymi pasywnie.

Oznacza to, że ich zarządzający nie usiłują pobić rynku, jak ma to miejsce w przypadku typowych funduszy otwartych. Zadaniem zarządzającego ETF-em jest jak najwierniejsze śledzenie instrumentu bazowego.

Opłaty „za zarządzanie” ETF-ami z reguły nie przekraczają 0,5 proc. wartości aktywów rocznie i są zdecydowanie niższe niż w przypadku standardowych funduszy akcji (które w polskich warunkach zazwyczaj liczą sobie 3-4 proc. rocznie i to niezależnie od osiągniętej stopy zwrotu).

Jest to również instrument, który daje nam możliwość posiadania w swoim portfelu inwestycyjnym np. akcji amerykańskiej giełdy.  Wystarczy nabyć etf sp500, który będzie naśladował amerykańską giełdę papierów wartościowych. To wszystko.

Do zalet etfów możemy zaliczyć:

 • Tanią i łatwo dostępną dywersyfikację portfela inwestycyjnego
 • Uzyskanie dostępu do zagranicznych aktywów
 • Niskie opłaty za zarządzanie
 • Możliwość błyskawicznego sprzedania aktywów
 • Możliwość zarabiania zarówno na wzrostach, jak również na spadkach kursów

Etefy mają również kilka wad. Do największych z nich należą

 • Tzw. tracking error, który zawiesza czasami możliwość odwzorowania kursu bazowego aktywa
 • Stosunkowo wysokie stawki za obrót aktywami
 • Wysoka stawka podatku od dywidendy.
 • Możliwość wysokich wahań kursów w przypadku kryzysu finansowego.

Na sam koniec dodam, że aby zacząć inwestować w etfy niezbędne jest  założenie konta maklerskiego.

jak zainwestować 1000 złotych

 

Trzecim sposobem jak zainwestować 1000 złotych jest inwestycja akcje w spółek dywidendowych. Spółki tego typu, rokrocznie wypłacają swoim udziałowcom, część wypracowanego zysku w postaci dywidendy.

Wysokość dywidendy uzależniona jest od wielu czynników, między innymi koniunktury, czy też ogólnej kondycji branży, jak również samego przedsiębiorstwa, którego akcje kupujemy.

Nie mniej jednak, jest to bardzo ciekawa forma inwestycji, ponieważ oprócz dywidendy, którą otrzymujemy,  w swoim portfelu inwestycyjnym posiadamy także akcje tejże spółki, które w każdej chwili możemy sprzedać. Zyskujemy więc podwójnie.

Polskie spółki stawiają dopiero swoje pierwsze kroki w świecie dywidend, które wypłacane są albo nieregularnie, albo na bardzo niskim poziomie. Nie mniej jednak na polskim parkiecie znajdziemy spółki, które wypłacają dywidendę od ponad 10 lat są nimi choćby Wawel, czy Asseco Poland.

jak zainwestować 1000 złotych

 

Jeżeli jednak nie chcecie inwestować w kruszce, czy też w giełdę, to może warto zastanowić się nad czwartym sposobem jak zainwestować 1000 złotych jakim jest blog, lub własna strona www.

Za taką kwotę możecie stworzyć 2, lub  nawet 3 blogi. Następnie wystarczy zapełnić je ciekawą treścią,  dodać reklamy kontekstowe i czekać, aż wujek Google zacznie je pozycjonować.

Niestety proces ten jest niezwykle powolny i musimy liczyć się z tym, że na efekty naszej inwestycji będziemy musieli poczekać nawet kilka lat. Z drugiej jednak strony, przykładem, który daje do myślenia jest blog Michała Szafrańskiego jakoszczedzacpieniądze.pl, który po 3 latach publikowania treści wydał książkę i zarobił ponad milion złotych na jej sprzedaży. Jak widać sieć daje nam ogromne możliwości zarabiania pieniędzy.

Jeżeli zainteresowałem was tematem to zapraszam was na do kontaktu. Podeślę wam namiary do mojego web mastera, który pomoże wam stworzyć profesjonalną stronę www. Nie martwcie się jest drogi 😉

jak zainwestować 1000 złotych

 

Piątym sposobem jak zainwestować 1000 złotych są zainwestowanie w towar i jego dalsza odsprzedaż z zyskiem.

Ten najprostszy model kup taniej sprzedaj drożej, może okazać się najlepszą inwestycją.

Musimy jednak pamiętać o kilku ważnych zasadach.

Po pierwsze musicie orientować się w cenach, ponieważ nie zawsze okazja może okazać się prawdziwa. Po drugie dywersyfikujcie ryzyko. Wolicie kupić kilka różnych rzeczy po kilkadziesiąt złotych, niż jedną za 1000. Po trzecie nauczcie się znajdywać okazję. Czasami wystarczy nieco odświeżyć daną rzecz, przy niskim nakładzie a możemy zarobić na niej znacznie więcej niż za nią daliśmy.

Oprócz powyższych sposobów inwestowania, możecie również zaimplementować pomysły z innego z moich wpisów jak zainwestować 100 zł, ponieważ sposoby w nim zawarte możecie z powodzeniem skalować do kwoty 1000 złotych.

Mam nadzieję, że pomogłem wam w podjęciu decyzji jak zainwestować 1000 złotych i więcej 🙂

Jak zawsze zachęcam was gorąco do komentowania i udostępniania tego wpisu w mediach społecznościowych.

Dzięki wielkie za uwagę i do zobaczenia wkrótce.

 

2 myśli na “JAK ZAINWESTOWAĆ 1000 ZŁOTYCH (5 CIEKAWYCH SPOSOBÓW)”

  1. Cześć. Dzięki za komentarz. Tak masz rację, to również znakomity sposób na zainwestowanie pieniędzy. Osobiście tworzę kurs zarabiania i rozwoju kanału na Youtube. Już za niedługo uda mi się go ukończyć i myślę, że będzie to świetna inwestycja, która zwróci się każdemu i to wielokrotnie 😉 pozdrawiam serdecznie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.